high frequency switching transistor Jilin Sino Microelectronics JS65R170FM with avalanche tested
Hefei Purple Horn E-Commerce Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Drain to Source Voltage : 650V
Current - Continuous Drain(Id) : 20A
Operating Temperature - : -55℃~+150℃
RDS(on) : 170mΩ@10V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) : 4.5V@250uA
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) : 1pF
Number : -
Output Capacitance(Coss) : 65pF
Input Capacitance(Ciss) : 1.665nF
Pd - Power Dissipation : 34W
Gate Charge(Qg) : 38.5nC@10V
Description : 650V 20A 34W Through Hole TO-220MF